WikiNévnek nevezzük a nagy kezdőbetűs szavakból összeragasztott kifejezéseket (MintAmilyenEzIsPéldául). A WikiNevek automágikusan kapoccsá (linkké) válnak. Egyébként a konfiguráció határozza meg, hogy mi is számít nagy- avagy kisbetűnek. UTF-8-as kódolás használata esetén ezt nem kell külön beállítani: az alapkonfigurációval a wikinek helyesen kell működnie.
A WikiNévnél szereplő kérdőjel, vagy a név másfajta megjelenítése (pl. mint ez: NincsIlyenLapMég) arra utal, hogy az illető lap még nem létezik. Ilyenkor a kérdőjelre (vagy a kapocsra) kattintva létrehozhatja ezt a lapot. A KívántLapokban találhatjuk meg azoknak a WikiNeveknek a listáját, melyekre hivatkoznak más lapokon, de még a hozzájuk tartozó lapok nem léteznek.
Amikor egy lapcímre kattintunk (mint például itt a WikiNévre) az adott címet tartalmazó összes lap listája fog előbukkanni; ez a dolog akkor is működik ha még a lap nem létezik.
A WikiNév normál szövegként és nem kapocsként való megjelenítéséért egy félkövér betűkből álló üres betűsorozatot kell beszúrni a nevek közé (azaz hat darab aposztrófot), így: Wiki''''''Név; ugyanezt a hatást egy rövidebb sorozattal is elérhetjük két fordított aposztróffal így: Wiki``Név.
Léteznek olyan wikik is, ahol a kis- és nagybetűket nem különböztetik meg, pl. az ÚjabbVáltozások ugyanarra a lapra mutat, mint az újabbváltozások. Például a Mac OS X operációs rendszerben ez így működhet, mert ez a rendszer alapesetben ugyanígy nem különbözteti meg a kis- és nagybetűket.
A wiki jelölésekről bővebben a SzerkesztésiSegédletben olvashat (HelpOnEditing).
Lásd még a KapocsSegédletet (HelpOnLinking), a Tetszőleges lapcímeknél ("Arbitrary Page Names").